Հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 18:30-ին, «Դրվագներ ինքնության. տարազ» ցուցահանդեսի շրջանակներում Կառավարության թիվ 2 շենքում (Արտաքին գործերի նախարարության նախկին շենք) բանախոսությամբ հանդես կգա «Մարաշլյան ֆոտոատելիե»-ի հիմնադիր, լուսանկարիչ Էմմա Մարաշլյանը՝ «Ինքնություն: Լուսանկար մեկ ազգի մասին» թեմայով:
Բանախոսության վերջում այցելուները հնարավորություն կունենան անվճար լուսանկարվելու «Մարաշլյան ֆոտոատելիե»-ի կողմից տրամադրվող մի շարք տարազային դետալներով(գլխազարդ, գոտի և այլն):

On October 22, at 18:30, the founder of “Marashlyan Photo Studio”and photographer Emma Marashlyan will deliver a lecture on “Identity: Photograph of a Nation” in Government Building No. 2 (former building of the Ministry of Foreign Affairs) within the framework of the exhnibition “Fragments of Identity: Costume.”
At the end of the lecture, the visitors will have the opportunity to be photographed free of charge in a traditional dress and a number of costume details (headdress, belt, etc.), provided by Marashlian Photo Studio.