Հունվարի 29-ին՝ ժամը 16:00-ին, Հայաստանի պատմության թանգարանի կամարաշարի ներքո տեղի կունենա հայոց բանակի կազմավորման 30-ամյակին նվիրված ցուցադրության բացում՝ «Բանակի ակունքներում» խորագրով:
Ցուցադրության շրջանակում մեծադիր պաստառների վրա կներկայացվեն ազգային բանակի կայացման հիմքում կարևոր դերակատարություն ունեցած ռազմական գործիչների, նրանց պատկանող անձնական իրերի և փաստաթղթերի լուսանկարներ, որոնց մեծ մասը ի պահ է տրված Հայաստանի պատմության թանգարանին:
Ցուցադրության բացմանը կհաջորդի ռազմապարերի ուսուցման բաց դասը, որը կանցկացնի «Կարին» ավանդական երգի և պարի համույթի գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Գագիկ Գինոսյանը:

On January 29, at 16:00, the opening of exhibition “In the Origins of the Army” dedicated to the 30th anniversary of the Armenian Army, will take place in the arched gallery of the History Museum of Armenia.
Within the framework of the exhibition, large posters will feature photos of military figures who played a key role in developing the National Army, their personal belongings, and documents, most of which are kept in the History Museum of Armenia.
After the opening of the exhibition, Gagik Ginosyan, the artistic director of the Karin traditional song and dance ensemble and RA honoured worker of culture, will conduct an open lesson on war dances.