Վաղը՝ ժամը 18:00-ին, Կառավարության թիվ 2 շենքում (Արտաքին գործերի նախարարության նախկին շենք) տեղի կունենա դասախոսություն՝ «Հայաստանի պատմության թանգարանի նյութերը՝ որպես միջնադարյան Հայաստանի զենքի ուսումնասիրման աղբյուր ( IX-XIII դարեր)» թեմայով:
Զեկույցով հանդես կգա Ի. Ֆրանկոյի անվան Լվովի ազգային համալսարանի պատմության ֆակուլտետի ասպիրանտ Դմիտրի Դիմիդյուկը: (Դասախոսությունը կլինի ռուսերենով)

Завтра в 18:00 в Доме Правительства №2 (бывшее здание Министерства иностранных дел) состоится лекция на тему «Материалы Музея истории Армении как источник изучения вооружения средневековой Армении (IX-XIII вв.) (анализ отдельных артефактов)».
С докладом выступит аспирант исторического факультета Львовского национального университета им. И. Франко (Украина) Дмитрий Димидюк.