Հոկտեմբերի 16-ին՝ Հացի և պարենի համաշխարհային օրվա առթիվ, Երեմյան ընկերությունների խումբը Հայաստանի պատմության թանգարանի հետ համատեղ կազմակերպում է ժամանակավոր ցուցադրություն՝ «Լավաշի դիմանկարներ․ հայկական հացը ֆոտոպատումներում» վերնագրով։
Ցուցադրության նպատակն է այցելուներին ևս մեկ անգամ հաղորդակից դարձնել լավաշի ծանոթ և անծանոթ կողմերին՝ ներկայացնելով շուրջ 20 յուրօրինակ դիմագիծ, պատմություն և անուն։ Հացթուխի վարպետությունը և լուսանկարչի հմտությունը միահյուսվել են՝ ստեղծելով լավաշների շարք, որոնցից յուրաքանչյուրն ունի իր գույնը, ձևը և պատմությունը։
Ցուցադրության բացումը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 14:00-ին,Հայաստանի պատմության թանգարանում. այն կուղեկցվի ողջույնի խոսքերով, բանախոսությամբ ու համերգային ծրագրով։
«Աղ ու հացի դերը հայկական մշակույթում» խորագրով բանախոսությամբ հանդես կգա Հայաստանի պատմության թանգարանի ազգագրության բաժնի գիտաշխատող Աստղիկ Իսրայելյանը, իսկ հացին նվիրված ծիսական երգերի կատարումներով՝ «Ակունք» ազգագրական համույթը։

16 октября, по случаю Всемирного Дня хлеба и продовольствия, группа компаний “Еремян” совместно с Музеем Истории Армении организует временную выставку под названием «Портреты лаваша: армянский хлеб в фоторепортажах».
Цель выставки-еще раз познакомить посетителей со знакомыми и незнакомыми сторонами лаваша, представив около 20 уникальных черт, историй и названий. Мастерство пекаря и мастерство фотографа переплелись, чтобы создать серию лавашей, каждый из которых имеет свой цвет, форму и историю.
Открытие выставки состоится 16 октября в 14:00 в Музее истории Армении: он будет сопровождаться приветственными словами, речью и концертной программой.
С докладом на тему «Роль соли и хлеба в армянской культуре» выступит научный сотрудник отдела этнографии Музея Истории Армении Астхик Исраелян, а с исполнением ритуальных песен, посвященных хлебу, выступит этнографический ансамбль «Акунк».