Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 16։00-ին, Հայաստանի պատմության թանգարանում տեղի կունենա «Վերապրած ձեռագործներ» ժամանակավոր ցուցադրության հանդիսավոր բացումը, որը կազմակերպվում է ՀՕՄ Հայաստանի «Կռունկ» մասնաճյուղի հետ համատեղ։ Ցուցադրությունում տեղ են գտել ասեղնագործ ինքնատիպ նմուշներ, այդ թվում՝ սեղանի և անկողնու ծածկոցներ, ասեղնագործ օձիքներ, ժանյակներ, սրբիչներ և այլն։
Բացմանը կհաջորդի երկու կառույցների միջև հուշագրի կնքումը, որով նախատեսվում է ընդլայնել համագործակցության շրջանակները և իրականացնել մի շարք համատեղ նախագծեր։

29 ноября в 16:00 в Музее истории Армении состоится торжественное открытие временной выставки «Переписанные рукоделия», которая организована совместно с филиалом ОМА  Армении «Крунк». На выставке представлены оригинальные вышитые изделия, в том числе скатерти и постельные покрывала, вышитые воротники, кружева, полотенца и многое другое.
После открытия последует подписание меморандума между двумя структурами, согласно которому планируется расширить сферу сотрудничества и реализовать ряд совместных проектов.