ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում դեկտեմբերի 10-12-ը Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Պողոսյանը Լեհաստանում այցելել է մի շարք մշակութային հաստատություններ և մասնակցել կարևոր հանդիպումների։
Այցի ընթացքում համատեղ ցուցադրությունների կազմակերպման և համագործակցության ծրագրեր են քննարկվել Վարշավայի ազգային թանգարանի տնօրեն Ագնեշկա Լայուսի և Վարշավայի թագավորական ամրոցի թանգարանի տնօրեն Մալգորզատա Օմիլանովսկա-Կիլյաչցիկի հետ։

Davit Poghosyan, Interim Director of the History Museum of Armenia, visited several cultural institutions and participated in important meetings during a visit to Poland as part of a delegation led by RA Minister of Education, Science, Culture, and Sports, Zhanna Andreasyan, from December 10 to 12.
During the visit, they discussed plans for joint exhibitions and collaboration with the director of the National Museum in Warsaw, Agnieszka Lajus, and the director of the Royal Castle in Warsaw Museum, Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk.