Հունիսի 29-ին Հայաստանի պատմության թանգարանում կայացավ «Հայ ինքնության բանահավաքը» խորագրով հանդիպում-քննարկում՝ նվիրված հայ էթնոպարագիտության հիմնադիր, ականավոր պատմաբան և ազգագրագետ, շարժումների գրառման համակարգի հեղինակ Սրբուհի Լիսիցյանի 131-ամյակին։
Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանն իր բացման խոսքում կարևորեց Լիսիցյանների թողած մեծ ավանդը մշակութային ժառանգության պահպանման և հանրահռչակման գործում, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնեց միջոցառման կազմակերպիչներին՝ Հայաստանի պատմության թանգարանում նման միջոցառումներ իրականացնելու ավանդույթի պահպանման և շարունակման համար։

29 июня в Музее истории Армении состоялась встреча-обсуждение под названием «Собератель армянской идентичности», посвященная 131-летию со дня рождения Србуи Лисицян, основательницы армянской этно-танцеведения, выдающегося историка и этнографа, автора системы записи движений.
Директор Музея истории Армении Давид Погосян в своем вступительном слове отметил важность большого вклада Лисицянов в дело сохранения и популяризации культурного наследия, а также выразил благодарность организаторам мероприятия за сохранение и продолжение традиции проведения подобных мероприятий в Музее истории Армении.