Փետրվարի 26-ին Հայաստանի պատմության թանգարանում կայացավ Զորավար Անդրանիկ Օզանյանի 160-ամյակին նվիրված միջոցառումը և «Սուրբ անունդ պիտի հիշվի դարեդար» խորագրով ցուցադրության փակման արարողությունը։ Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանը, ամփոփելով ցուցադրությունը, ևս մեկ անգամ կարևորեց Զորավար Անդրանիկի դերը հայ ժողովրդի պատմության մեջ, անդրադարձ կատարեց ցուցադրության շրջանակներում ներկայացվող առանցքային և արժեքավոր ցուցանմուշներին։ Բանախոսությամբ հանդես եկան ՀՊԹ Նոր և նորագույն պատմության բաժնի վարիչ Սեդա Գալստյանը և ԵՊՀ Հայոց պատմության ամբիոնի վարիչ, պ․գ․դ․ պրոֆեսոր Էդիկ Մինասյանը, ովքեր ներկայացրին Զորավար Անդրանիկի կյանքն ու գործունեությունը, մարտական ուղին և բազմաթիվ այլ հետաքրքիր դրվագներ նրա կյանքից։
Միջոցառման ավարտին տեղի ունեցավ «Սուրբ անունդ պիտի հիշվի դարեդար» խորագրով 360° առցանց ցուցադրության շնորհանդեսը, որն արդեն հայերեն և անգլերեն լեզուներով հասանելի է Հայաստանի պատմության թանգարանի պաշտոնական կայքում։ Հղումը ստորև՝

26 февраля в Музее Истории Армении состоялось мероприятие, посвященное 160-летию Полководца Андраника Озаняна, и церемония закрытия выставки под названием «ЗАПОМНИТСЯ ВЕЧНО СВЯТОЕ ИМЯ ТВОЁ»
Директор Музея истории Армении Давид Погосян, подводя итоги выставки, еще раз подчеркнул важность роли полководца Андраника в истории армянского народа, коснулся ключевых и ценных экспонатов, представленных в рамках выставки. С докладом выступили заведующая отделом новой и новейшей истории АГЭУ Седа Галстян и заведующая кафедрой истории Армении ЕГУ, доктор философии профессор Эдик Минасян, который представил жизнь и деятельность полководца Андраника, боевой путь и многие другие интересные эпизоды из его жизни.
В завершение мероприятия состоялась презентация онлайн-выставки на 360° под названием «Запомнится вечно святое имя твоё», которая уже доступна на армянском и английском языках на официальном сайте музея истории Армении.