Մայիսի 25-ին Հայաստանի պատմության թանգարանի կամարաշարի ներքո կայացավ «Թիֆլիսի Ներսիսյան դպրոց-200» խորագիրը կրող պաստառների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը։
Թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանը բացման խոսքում նշեց, որ ցուցադրական պաստառների միջոցով ներկայացվել է դպրոցի հիմնադրման պատմությունը՝ զուգորդված նշանավոր ներսիսյանցիների և արխիվային փաստաթղթերի լուսանկարներով:
Ցուցադրության բացմանը հաջորդեց հասարակական գործիչ Լևոն Չիդիլյանի բանախոսությունը, որի ընթացքում բանախոսը ներկայացրեց Ներսիսյան դպրոցի պատմությունը և գործունեությունը։ Նա նշեց, որ Ներսիսյան դպրոցը նշանակալի դերակատրում է ունեցել հայ հասարակական, քաղաքական և մշակութային կյանքի զարգացման վրա, ինչը փաստում են դպրոցի սաների ունեցած հետագա մեծ ձեռքբերումները։
Բացմանը ներկա էին Վրաստանում եւ Հունգարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը, Թբիլիսիի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ և այլոք։

25 мая под аркадой Музея Истории Армении состоялась церемония открытия выставки плакатов под названием «Семинария Нерсесян в Тифлисе-200». Директор музея Давид Погосян во вступительной речи отметил, что посредством выставочных плакатов была представлена история основания школы в сочетаниис фотографиями известных нерсесянцев и архивных документов․
За открытием выставки последовало выступление общественного деятеля Левона Чидиляна, в ходе которого докладчик представил историю и деятельность школы Нерсесян. Он отметил, что школа Нерсесян сыграла значительную роль в развитии армянской общественной, политической и культурной жизни, о чем свидетельствуют дальнейшие большие достижения учеников школы.
На открытии присутствовали Чрезвычайный и полномочный посол РА в Грузии и Венгрии Ашот Смбатян, представители армянской общины Тбилиси и другие.