Հայաստանի պատմության թանգարանում տեղի ունեցավ «Ղարաբաղյան շարժում-35» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացումը, որը ներկայացված է թանգարանի դիմահայաց կամարաշարի ներքո։
Բացման խոսքով հանդես եկավ թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանը՝ ընդգծելով ցուցադրության կարևորությունը մերօրյա իրականության մեջ։ Այնուհետև թանգարանի գիտական գծով փոխտնօրեն Նժդեհ Երանյանը ներկայացրեց Հայաստանի պատմության թանգարանի և Ամերիկայի հայկական թանգարանի կողմից նախաձեռնված և հայկական 16 թանգարանների կողմից իրականացված «Արցախի գանձերը» առցանց ցուցահանդեսը, որն արդեն հասանելի է թանգարանի պաշտոնական կայքէջում։

The opening of the temporary exhibition entitled “Karabakh Movement-35” was held at the History Museum of Armenia. The exhibition is presented under the front arcade of the museum.
Davit Poghosyan, Director of the museum, made an opening speech, emphasizing the importance of the exhibition in today’s reality.
Then Nzhdeh Yeranyan, Deputy Scientific Director of the museum, presented a virtual exhibition “Treasures of Artsakh” initiated by the History Museum of Armenia and the Armenian Museum of America and implemented by 16 Armenian museums, which is already available on the museum’s official website.