Սեպտեմբերի 25-ին, Զորավար Անդրանիկի 160-ամյակին ընդառաջ Հայաստանի պատմության թանգարանում կայացավ «Սուրբ անունդ պիտի հիշվի դարեդար» խորագիրը կրող ժամանակավոր ցուցադրության պաշտոնական բացման արարողությունը։
Բացման արարողությանը ներկա էին նաև ԿԳՄՍ փոխնախարար Ալֆրեդ Քոչարյանը, ՊՆ քարտուղարության պետ Սերոբ Հունանյանը և այլք։ Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանն իր բացման խոսքում ընդգծեց ցուցադրության կարևորությունը և շնորհակալություն հայտնեց Անդրանիկի կնոջ ժառանգներ Գրիգոր և Սեդա Տիգրանյաններին՝ Զորավարի անձնական իրերը թանգարանին նվիրաբերելու համար։ Ցուցադրության բացումն ազդարարվեց Զորավարի կնոջ ժառանգների կողմից նրա մազափնջի նվիրաբերման արարողությամբ։
Ցուցադրության շրջանակում ներկայացված են Զորավարի մարտական թուրը, ընտանեկան լուսանկարներ և փաստաթղթեր, անձնական իրեր։ Միջոցառմանը երաժշտական կատարմամբ հանդես եկան Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի և արվեստի պետական քոլեջի սաները։

25 сентября, в преддверии 160-летия Полководца Андраника, в Музее истории Армении состоялась официальная церемония открытия временной экспозиции под названием «Запомнится вечно Святое имя твоё».
На церемонии открытия присутствовали также заместитель министра образования и науки Альфред Кочарян, начальник секретариата МО Сероб Унанян и другие.
Директор Музея истории Армении Давид Погосян в своей вступительной речи подчеркнул важность выставки и поблагодарил потомков жены Андраника – Григора и Седу Тигранян за пожертвование личных вещей полководца музею.
Открытие выставки было ознаменовано церемонией дарения пряди волос потомками жены полководца. В рамках выставки представлены боевой меч полководца, семейные фотографии и документы, личные вещи.
На мероприятии с музыкальным исполнением выступили воспитанники государственного колледжа культуры и искусства имени Шарля Азнавура.